http://www.bip.gov.pl/ Strona główna

Kontrast

Ułatwienia architektoniczne

|
BIP

DOSTĘPNOŚĆ BUDYNKU URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO PRZY AL. Ł. CIEPLIŃSKIEGO 4 W RZESZOWIE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

Na parkingu urzędu są wydzielone i oznakowane miejsca postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych. W celu umożliwienia bezproblemowego wjazdu wózkiem inwalidzkim na chodnik pomiędzy stanowiskiem postojowym, a chodnikiem krawężniki uliczne wykonano jako wtopione.

Wejścia główne do budynku znajdują się na poziomie chodnika.

Na wysoki parter niepełnosprawny może dostać się przy pomocy platform z napędem elektrycznym zamontowanych przy schodach na poziomie niskiego parteru.

Na pozostałe kondygnacje budynku niepełnosprawny może dostać się windami.

Na każdej kondygnacji budynku urządzono pomieszczenia higieniczno-sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

DOSTĘPNOŚĆ BUDYNKU URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO PRZY UL. TOWARNICKIEGO 3a W RZESZOWIE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

Na parter budynku niepełnosprawny może dostać się z zewnątrz przez wykonaną zgodnie z obowiązującymi przepisami pochylnię dla wózków zlokalizowaną od strony parkingu.

Różnicę poziomów pomiędzy parterem części niższej i wyższej niepełnosprawny może pokonać przy pomocą platformy z napędem elektrycznym, którą zamontowano przy schodach.

Na pozostałe kondygnacje budynku niepełnosprawny może dostać się windą.

Na każdej kondygnacji budynku urządzono pomieszczenia higieniczno-sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych.