Mapa strony

Open / Close Offcanvas sidebar

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

jerzy borczJERZY BORCZ

Przewodniczący Sejmiku Województwa od 30 października 2015 r. do 25 stycznia 2016 r., Radny Województwa Podkarpackiego I, III, IV, V i VI kadencji.

W Sejmiku członek Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość.

Matematyk, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Krośnie, dyrektor oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych w Rzeszowie (obejmującego województwo podkarpackie, małopolskie i świętokrzyskie), Członek Rady Społecznej  Szpitala w Krośnie i Kapituły Orderu „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”. W młodości działacz opozycyjny. Szef Rejonu Działania Konfederacji Polski Niepodległej. Był wiceprzewodniczącym Podkarpackiego Forum Prawicy. W latach 1997-2001 Senator RP – członek Komisji Nauki i Edukacji. Wiceprzewodniczący Panelu Oświatowego Międzyparlamentarnego Wymiaru Inicjatywy Środkowoeuropejskiej. Pracował wraz z profesorem Zbigniewem Religą nad reformą finansowania polskiej ochrony zdrowia.

W latach 1998-2002 Radny Sejmiku Woj. Podkarpackiego – przewodniczący nadzwyczajnej komisji ds. utworzenia Uniwersytetu Rzeszowskiego i państwowych wyższych szkół zawodowych. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP. W roku 2006 ponownie wybrany do Sejmiku Woj. Podkarpackiego. Wiceprzewodniczący Komisji Budżetu, Mienia i Finansów. Od 2010 roku po kolejnym wyborze do sejmiku został przewodniczącym komisji finansów i Przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Organizacji Pożytku Publicznego.

Jest znanym działaczem społecznym. Był m.in. Prezesem Krośnieńskiego Stowarzyszenia Żużlowego i Prezesem Okręgowego Związku Szachowego. Odznaczony Srebrnymi Odznakami Polskiego Związku Szachowego i Polskiego Związku Motorowego.

Żonaty, dwie córki, dwoje wnucząt.

 

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

cyprys j JERZY CYPRYŚ

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego od 25 stycznia 2016 r. do 16.11.2018 r.

Z wykształcenia historyk, wieloletni nauczyciel i dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Leopolda Lisa Kuli w Rzeszowie, dziennikarz Wydawnictwa A-Z Dziennik Obywatelski oraz w dzienniku Super Nowości. W działalności zawodowej pełnił funkcje wicekuratora oświaty w Rzeszowie oraz wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Wojewódzki Komendant Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie.

W działalności społecznej w latach 2010-2014 był Radnym Miasta Rzeszowa – Przewodniczącym Komisji Porządku Publicznego i Współpracy z Samorządami Osiedlowymi i Organizacjami Pozarządowymi zaś obecnie od 2014 jest Radnym Województwa Podkarpackiego – Przewodniczącym Komisji Budżetu, Mienia i Finansów. Jest też członkiem Rady Programowej Muzeum Okręgowego w Rzeszowie oraz Przewodniczącym Rady Społecznej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Wyróżniony przez Ministra Obrony Narodowej Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju, uhonorowany przez Związek Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej „Złotą Odznaką Honorową”, odznaczony przez Ministerstwo Gospodarki i Pracy Odznaką Honorowa „Za zasługi dla turystyki” oraz przez Ministerstwo Edukacji i Sportu Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

 

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

laczak cCZESŁAW ŁĄCZAK

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego V i VI kadencji. Radny Województwa III, IV, V i VI kadencji. Członek Komisji Głównej oraz Komisji Budżetu, Mienia i Finansów oraz Komisji Statutowej.


W Sejmiku członek Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość.

Urodzony 16.11.1954 r.

Zamieszkały: Zawierzbie

Wykształcenie wyższe, ekonomista, biegły rewident.
Praca: Firma Oponiarska Dębica S.A - Menedżer Zespołu Administracji

 

 

 

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

33zajacWOJCIECH ZAJĄC

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego VI kadencji od dnia 26 listopada 2019 r., Radny Województwa Podkarpackiego V i VI kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Gospodarki i Infrastruktury oraz Komisji Współpracy z Zagranicą, Turystyki i Promocji, członek Komisji Statutowej.

Członek Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, delegat do Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej,

W latach 2014-2018 Radny Województwa Podkarpackiego V kadencji, Przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość, przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej oraz Komisji Karpackiej, członek Komisji Rewizyjnej, Komisji Rozwoju Regionalnego, Komisji Głównej, delegat do Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej.

W latach 2010-2014 radny Rady Powiatu w Jaśle.

W latach 2007-2016 asystent w Katedrze Prawa Publicznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, absolwent studiów doktoranckich w Katedrze Prawa Unii Europejskiej na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 Prywatnie żonaty, ojciec Karola, Konstancji i Stasia.

 

Herb Województwa Podkarpackiego

 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

 

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego

Realizacja © Oddział ds. kreacji wizualnej i zarządzania serwisami internetowymi